חיפה

http://madadtama38.globes.co.il/index.php?module=Pages&pagenum=74

חיפה

העיר חיפה היא מהערים המובילות בארץ בתכניות התחדשות עירונית, ולא בכדי.
עיריית חיפה, בראשותי, רואה חשיבות רבה בקידום תהליכי התחדשות עירונית, בהיותה מנוף לחידוש פני השכונות הוותיקות. התחדשות עירונית נכונה אינה (רק) התחדשות נדל"נית.
התמקדות של תכניות התחדשות עירונית בכמות ולא באיכות, בלי שיח על המרחב הציבורי ובלי חשיבה על איכות החיים העתידית - מעמיסה על התשתיות העמוסות ממילא, ואינה מביאה את היתרונות הגלומים בחיים העירוניים לתושבים. לכן, בחיפה פעלנו אחרת.
אני סבורה, כי התחדשות עירונית נכונה חייבת לכלול חשיבה על המרחב הציבורי. תכנון נכון צריך לכלול בתוכו עיקרון של עירוב שימושים, המשלב בין מסחר למגורים ובכך מייצר שכונות "חיות", הנהנות מתנועה מתמדת של תושבים.
עקרון חשוב נוסף הוא שימוש בבנייה מרקמית, המשלבת בנייה לגובה לצד מבנים נמוכים יותר, תכנון נתיבי תחבורה ציבורית, שבילי אופניים, שימוש בצמחייה טבעית ויצירת מקומות תעסוקה בתוך השכונות או בסמוך להן.
בהתאם לעקרונות אלה קידמה עיריית חיפה במהלך שלוש השנים האחרונות תהליך תכנון כוללני, במסגרתו גובשו מגוון תכניות, שנועדו להביא לחידוש הסביבה העירונית ולמיצוי הפוטנציאל שלה. תהליכי ההתחדשות העירונית בחיפה תופסים תאוצה במיוחד בשכונות החוף הוותיקות, בהן מתחמים שלמים של מבני רכבות, שנבנו בשנות ה-50 ,יוחלפו במבנים חדשים, העומדים בתקנים העדכניים, תוך שדרוג התשתיות והמרחב הציבורי. באופן זה יבוצע חיבור היסטורי של שכונות החוף לחופי הים, שיסיים עוול של עשרות שנים. שכונות החוף יממשו את הפוטנציאל העצום שלהן והיפכו לשכונות ריביירה שיציעו איכות חיים גבוהה לתושביהן.
אני מאמינה שהעתיד והגאווה של העיר חיפה טמונים במרכזה העירוני, בשכונותיה הוותיקות ובשכונות החוף. תוכניות ההתחדשות, שאותן מקדמת העירייה בשכונות רבות בעיר, יעצבו את פניה ואת אופייה הייחודי של העיר בעשורים הבאים.
.
 
עינת קליש רותם
ראש עיריית חיפה

כל הזכויות שמורות למרכז הנדל"ן ואתר מדלן 2022בניית אתרים בניית אתרים