נתניה

http://madadtama38.globes.co.il/index.php?module=Pages&pagenum=76

נתניה

בצל האתגרים המורכבים שהציבה מגפת הקורונה, נתניה ממשיכה לככב ברשימת הערים המובילות בארץ, תודות לפיתוח חסר תקדים בכל אחד מתחומי הפעילות העירונית, שלא פסק גם בתקופה זו. שכונות חדשות, מרכז תעסוקה מתפתח, חופים, טיילות ופארקים, תשתיות ספורט, מוסדות חינוך, תרבות וקהילה - הפכו את העיר לאחת מן הערים היפות והמתקדמות בארץ.
בצד אלה מקדמת העירייה את נושא ההתחדשות העירונית, מה שמביא לחידוש המרקם הוותיק של העיר, לתמיכה בגידול הטבעי שלה, להעלאת איכות חיי התושבים, לצמצום הפערים בין ישן לחדש וליצירת מוקדי משיכה לצעירים. ההתחדשות העירונית הוגדרה כפרוייקט דגל של העיר ומאמצים רבים מכוונים לחידוש השכונות הוותיקות רמת הרצל, קריית נורדאו, נאות שקד, רמת ידין, נאות הרצל, חפציבה וצפון העיר ומרכזה הוותיק.
היתרי בניה ראשונים כבר הונפקו בשכונת קריית נורדאו והפרויקט הראשון צפוי לצאת לביצוע בחודשים הקרובים. בשנת 2021 החל ביצועם של ארבעה פרוייקטי פינוי בינוי נוספים לשניים שהחלו בשנים הקודמות, ואושרו היתרי בניה לכאלף יחידות דיור חדשות במסגרת תכניות פינוי בינוי. במהלך 2022 מתוכננת התחלת ביצוע של שלושה פרוייקטים נוספים ומתן היתרי בניה לעוד מאות יחידות דיור.
מגמות אלו צפויות להתרחב כשהעירייה תחתום בשנה הקרובה עם משרד הבינוי והשיכון על הסכם מסגרת להתחדשות עירונית, במסגרתו תתוקצב העיריה בתקציבים משמעותיים עבור חידוש התשתיות באזורים המתחדשים, לצד השקעות שנעשות בשיתוף משרד התחבורה בשיפור התחבורה הציבורית והפיכתה לאפקטיבית. כחלק מהתחדשות מרכז העיר הוותיק, השקיעה העיריה בשנים האחרונות משאבים רבים בחידוש המרחב הציבורי באזור זה והמגמה תמשך גם בשנים הבאות. בכוונתנו לחדש את חלקו המזרחי של ציר הרצל ואת השוק העירוני, אשר יהפוך למוקד משיכה לבילוי ולמגורים לצעירים, לצד שמירה על האותנטיות.
יש למה לחכות ולצפות!
,מרים פיירברג-איכר
    ראש עיריית נתניה

כל הזכויות שמורות למרכז הנדל"ן ואתר מדלן 2022בניית אתרים בניית אתרים