רמת השרון

רמת השרון

התחדשות עירונית היא צעד מבורך, גם אם היא לא פותרת באופן מלא את בעיית רעידות האדמה בפריפריה, היא נותנת לנו את היכולת לחדש את מרכזי הערים הישנים, למגן את בתי התושבים ועוד שורה ארוכה של יתרונות.
השבוע האריכה עיריית רמת השרון את תוכנית ההתחדשות העירונית מעבר לטווח חמש השנים שנקבע במקור. תוכנית ההתחדשות רש/3838 היא תוכנית חשובה ומאוזנת - השנים האחרונות הוכיחו שגם מוצלחת. אלפי תושבים יחדשו באמצעותה את דירותיהם. הם יגורו בבתים בטוחים יותר, הן מפני רעידות אדמה והן מפני ירי טילים.
התוכנית שלנו תפורה היטב למידותיה של העיר. אחד מיתרונותיה הגדולים הוא בכך שהיא מגדילה מאוד את האטרקטיביות של מסלול ההריסה והבנייה בהשוואה למסלול עיבוי הבינוי. בזכותה הדיירים נהנים מבתים חדשים וכן מתשתיות חדשות כמו אינסטלציה וחשמל.
בנוסף, העיר כולה נהנית מתמהיל מגוון יותר של דירות, הכולל לעיתים גם דירות קטנות עבור האוכלוסייה הצעירה, וכן תוספת של עשרות חניות בכל פרויקט שכזה - באזור בו רבים מהבניינים נבנו בתקני החנייה שהיו רלוונטיים בשנות ה-70 ,של פחות מחנייה לדירה. במקביל אנחנו פועלים להתחדשות מתחמים בתשעה מתחמים שונים בעיר.
עיר, כמו כל ארגון אחר, הולכת ומתיישנת ואנחנו חייבים לתת לתושבים, שידם אינה משגת, את האפשרות לשדרג ולחדש את בתיהם. בעיניי זו החובה שלנו כלפי התושב וחובה כלפי העיר כולה. ההתחדשות היא תקופה לא קלה בחיי העיר - אנו ערים לקשיים הקיימים בחיים בסביבה של אתרי בנייה כה רבים, ופועלים בשורה של אמצעים כדי לצמצם עד כמה שניתן את המפגעים וההשלכות.
זה לא תמיד מצליח כמו שהיינו רוצים וכל הכלים לא נמצאים רק בידיים שלנו, אבל נמשיך לעשות את המקסימום כדי לעשות את המיטב שאפשר.
אבירם גרובר,
ראש עיריית רמת השרון

כל הזכויות שמורות למרכז הנדל"ן ואתר מדלן 2022בניית אתרים בניית אתרים