חברת בראשית נכנסת כשותפה בחברת נקסט אורבן; תממן השלמת הון עצמי לליווי בהיקף של יותר מחצי מיליארד שקל

השותפה החדשה, בבעלות משפחת כוזהינוף, תשקיע, כצעד ראשון, 40 מיליון שקל • נקסט אורבן, חברה להתחדשות עירונית, יוזמת 13 מתחמי פינוי-בינוי בחיפה, עם כ-8,500 יח"ד

אורן, נורית ומוטי כוזהינוף, ראשי משפחת כוזהינוף, לצד יוסי כהן, מנכ"ל נקסט אורבן (מתן אבני)
אורן, נורית ומוטי כוזהינוף, ראשי משפחת כוזהינוף, לצד יוסי כהן, מנכ"ל נקסט אורבן (מתן אבני)

משפחת כוזהינוף, בעלת חברת בראשית, הודיעה היום (א') כי היא הופכת שותפה בחברת נקסט אורבן התחדשות עירונית – חברה הפעילה בעיקר בעיר חיפה. בראשית מקימה בימים אלו את מגדל בראשית בשכונת בבלי בתל אביב, וכעת תצטרך לחברה החיפאית היוזמת 13 מתחמי פינוי-בינוי בעיר שעל הכרמל.

במסגרת ההסכם תיכנס חברת בראשית כשותפה ב-50% אחוז בחברת נקסט אורבן. בשלב הראשון תשקיע בראשית 40 מיליון שקל, ובהמשך תממן את השלמת ההון העצמי לליווי המוענק לנקסט אורבן, הנאמד ביותר מחצי מיליארד שקל

במסגרת ההסכם תיכנס חברת בראשית כשותפה ב-50% אחוז בחברת נקסט אורבן, ותשקיע מאות מיליוני שקלים לקידום תהליכי התכנון והבנייה בכל מתחמי החברה. בשלב הראשון תשקיע בראשית 40 מיליון שקל, ובהמשך תממן את השלמת ההון העצמי לליווי המוענק לנקסט אורבן, הנאמד ביותר מחצי מיליארד שקל.

נקסט אורבן פועלת משנת 2014, ויוזמת כ-8,500 יחידות דיור חדשות בחיפה, בכמה מתחמים, וביניהם מתחם הרותם בשכונות החוף שבכניסה לעיר, מתחם פייזר בשכונת נווה שאנן שהוכרז כמתחם לפינוי-בינוי על ידי הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, מתחם האורן בשכונת רוממה ומתחמים נוספים. משפחת כוזהינוף החלה לפני כעשור לפעול בעסקי הנדל"ן, ומאז עוסקת באיתור, בייזום ובקידום פרויקטים בתחומי המגורים, ההתחדשות העירונית והמסחר.

מתחם הרותם של חברת נקסט אורבן בחיפה. קרדיט: אולאין
 
כאמור, בראשית בונה בימים אלו את מגדל בראשית בשכונת בבלי בתל אביב - מגדל בן 43 קומות ובגובה 156 מטר, שיכלול כ-174 יח"ד. בימים אלו נמצאת החברה לקראת קבלת היתר בנייה בפרויקט התחדשות עירונית בשכונת בבלי, ומקדמת כמה פרויקטים נוספים בתחום. את חברת נקסט אורבן ייצג בעסקה משרד עורכי הדין רון ברנט ושות' מחיפה, ואת משפחת כוזהינוף יצג משרד הורוביץ, אבן, אוזן ושות' מתל אביב.

הכניסה לשותפות בחברת נקסט אורבן היא חלק מההחלטה האסטרטגית שקיבלנו להיכנס לתחום ההתחדשות העירונית, במסגרת הרחבת תחומי הפעילות של המשפחה. חיפה היא עיר מיוחדת ואנחנו מאוד מאמינים בפוטנציאל שלה. היא תחומה בין הר הכרמל לחוף ים מרהיב, עובדה שהופכת אותה לעיר כה מיוחדת"

לדברי מוטי כוזהינוף, מראשי המשפחה, "הכניסה לשותפות בחברת נקסט אורבן היא חלק מההחלטה האסטרטגית שקיבלנו להיכנס לתחום ההתחדשות העירונית, במסגרת הרחבת תחומי הפעילות של המשפחה. חיפה היא עיר מיוחדת ואנחנו מאוד מאמינים בפוטנציאל שלה. היא תחומה בין הר הכרמל לחוף ים מרהיב, עובדה שהופכת אותה לעיר כה מיוחדת. 

בחרנו להשקיע בחברת נקסט אורבן מתוך אמונה מלאה בתהליכים שהחברה מקדמת ובחיבור להון האנושי שמוביל את החברה. אנו שואפים להיות שחקן פעיל ומשמעותי בתחום ההתחדשות העירונית, וניעזר בניסיון העשיר ובמערכת הקשרים של המשפחה על מנת להביא את היוקרה ולהפוך את חיפה לריביירה של ישראל".

יוסי כהן, מנכ"ל נקסט אורבן התחדשות עירונית: "אני מברך על כניסתה של חברת בראשית בבעלות משפחת כוזהינוף כשותפה בחברה. מדובר במהלך אסטרטגי הממצב את החברה כמובילה בתחום ההתחדשות העירונית. החברה תמשיך ליזום ולתכנן פרויקטים של פינוי-בינוי בחיפה, תוך שיתוף פעולה עם הרשות המקומית וקידום תכנון המשלב בנייה מרקמית, עירוב שימושים, הקמת מבני ציבור לרווחת התושבים וחיבורים לאוצרות הטבע המדהימים של חיפה. 

אין זה סוד שבמהלך השנים האחרונות זרמו לפתחנו מספר רב של הצעות לשיתופי פעולה שונים, ולאחר בחינה מעמיקה מצאנו בחברת בראשית שותפה נכונה, ברמה האישית והאסטרטגית. השותפות תעניק לחברה ניסיון בבנייה של מגורי יוקרה, ועוצמה פיננסית איתנה".

כתבות נוספות שיעניינו אותך