נתניה: מסחר, תעסוקה ואף מגורים – בקניון השרון; אושרה תוכנית לתוספת 92 יח"ד

התוכנית מאפשרת הקמת מגדל מעורב שימושים בסמוך למבנה הקיים, בן 31 קומות, שבו יהיו בין היתר 92 יחידות דיור • התוכנית מוסיפה בסך הכול כ-21,500 מ"ר למתחם הקניון

קניון השרון בנתניה (עופר השקעות)
קניון השרון בנתניה (עופר השקעות)

מגדילים ו"מעבים" את זכויות הבנייה במרכז העיר נתניה – על בסיס שטחי קניון השרון: הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה לאחרונה תוכנית אשר מוסיפה יותר מ-21,000 מ"ר שטחים בנויים לקניון השרון שבכניסה הצפונית לעיר, כולל שטחי מגורים.

מטרת התוכנית היא "לחזק את האזור המסחרי הראשי בעיר", והיא עושה זאת על ידי הוספת כמה שימושים – שהעיקרי שבהם הוא ייעוד המגורים, שיוסיף לקניון 11,304 מ"ר ו-92 יחידות דיור, במגדל מגורים. זוהי, כנראה, התוכנית הראשונה מסוגה בעיר.

מטרת התוכנית היא "לחזק את האזור המסחרי הראשי בעיר", והיא עושה זאת על ידי הוספת כמה שימושים – שהעיקרי שבהם הוא ייעוד המגורים, שיוסיף לקניון 11,304 מ"ר ו-92 יחידות דיור, במגדל מגורים. זוהי, כנראה, התוכנית הראשונה מסוגה בעיר

"התוכנית משלימה את החזית המסחרית של הרחוב על ידי קביעת הוראות בנייה ותוספת זכויות בנייה למגדל מגורים ומתחם מסחר למשרדים", נכתב בדברי ההסבר. הוראות התוכנית כוללות שינוי ייעוד מייעוד מסחרי 2 לייעוד מגורים, מסחר ותעסוקה ולייעוד שטחים פתוחים ומבנים ומוסדות ציבור ודרך; קביעת זכויות בנייה; קביעת מספר יחידות דיור; קביעת קווי בניין; קביעת הוראות בינוי; איחוד וחלוקה בהסכמת הבעלים.

התוכנית משתרעת על פני כחמישה דונמים, וכאמור מוסיפה 11,304 מ"ר שטחי מגורים – וכן 3,500 מ"ר שטחים עבור מבני ציבור, 3,500 מ"ר שטחי מסחר ועוד 3,200 מ"ר שטחי תעסוקה. מגדל המגורים יכלול בתוכו גם חלק משטחי המסחר והתעסוקה, ויכלול 31 קומות.

היזמית והמגישה של התוכנית היא חברת מרכזי מסחר (אזו-ריט). העורך הראשי הוא אדריכל משה צור ממשרד משה צור אדריכלים ובוני ערים; שמאי המקרקעין הוא משה פרידמן ממשרד ברק פרידמן קפלנר שימקביץ ושות'; המודד הוא יאיר שילה

היזמית והמגישה של התוכנית היא חברת מרכזי מסחר (אזו-ריט). העורך הראשי הוא אדריכל משה צור ממשרד משה צור אדריכלים ובוני ערים; שמאי המקרקעין הוא משה פרידמן ממשרד ברק פרידמן קפלנר שימקביץ ושות'; המודד הוא יאיר שילה.

לעיון במסמכי התוכנית לחצו כאן

נזכיר כי לאחרונה קידמה הוועדה המחוזית מרכז כמה תוכניות לתוספת בנייה למתחמי מסחר קיימים, בעיקר בפתח תקווה. בין היתר היא אישרה הקמת מגדל חדש בקניון עופר באם המושבות, וכן הקמת מגדל תעסוקה במתחם Y Center בעיר

נציין כי קניון השרון נמצא גם הוא – כמו קניון עופר בפ"ת – בבעלות קבוצת עופר השקעות, ומוחזק בידי חברת הבת שלה, מליסרון. הוא נמצא בכניסה לעיר, על רחוב הרצלך המפורסם, ושטחו הבנוי כיום הוא כ-52,000 מ"ר.

קראו עוד במרכז הנדל"ן

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search